Łukasz Szywała

Łukasz Szywała rozpoczął swoją karierę bilardową w 1992 roku mając zaledwie 11 lat. Pierwsze kroki stawiał w klubie rodziców gdzie były 2 stoły bilardowe. To oni  od samego początku wspierali Łukasza w jego pasji.  Zaczynał od małych klubowych turniejów, zdobywając jednocześnie doświadczenie grając ze starszymi od siebie zawodnikami. Jego pierwszy poważny tytuł przyszedł z rokiem 1995, gdzie zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Juniorów. W przeciągu najbliższych lat zdobył wielokrotnie tytuły Mistrza Polski, Mistrzostw Europy Juniorów.

W 2002 roku nastąpił przełom gdzie Łukasz zdecydował o rezygnacji z Pool bilarda na rzecz najbardziej widowiskowej gry jakim jest Bilard Artystyczny.

Trenując tylko kilka tygodni udało mu się zdobyć tytuł Vice Mistrza Europy i jednocześnie kwalifikacje na Mistrzostwa Świata.

2004/2005 rok to pasmo największych sukcesów:

Wygrany turniej Masters, 5 miejsce w US Open, Zwycięstwo w Mistrzostwach Świata (pokonując w finale samego Mike Massey`a),

Od tego czasu czasu Łukasz należy do ścisłej czołówki światowej zapraszanej na najbardziej prestiżowe turnieje telewizyjne na całym świecie/w dalszym ciągu zdobywając kolejne tytuły Mistrza Świata.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • 12 tytułów Mistrza Świata w Bilardzie Artystycznym
  • Rekord świata ( największa liczba punktów zdobyta na stole 9 stopowym – rekord w dalszym ciągu niepobity)
  • I miejsce w rankingu światowym
  • 4 zwycięstwa w turnieju Europa vs USA
foto_szywala
videotriki